sobota 25. októbra 2014

Stravuj sa zdravo, športuj a užívaj si životAhojte :) Stále viac a viac bloggeriek motivuje hlavne mladé dievčatá s ich článkami o zdravom životnom štýle. Ja patrím tiež medzi tie dievčatá, ktoré si radi prečítajú články o zdravej strave a športe. Rada hľadám nové recepty a cviky. Samozrejme vždy to takto nebolo. Ako každý aj ja som si rada dopriala sladké jedlá, nezdravé jedlá, sladkosti a hlavne sladké nápoje. A toto všetko sa mi samozrejme odrazilo aj na váhe. Nikdy som nebola príliš tučná, ale vždy keď som pár kíl pribrala dalo sa to vidieť na mojom bruchu. Týmto problémom trpí veľa dievčat, viem. Jeseň a zima sú ideálne na to, aby ste na sebe začali makať a cez leto vyzerali opäť dobre, či budete cvičiť doma alebo v posilovni či sa odvážíte v zime chodiť von behať či sa bicyklovať.
Ja som pre vás pripravila pár typov ako začať. Nezabudnite však, že keď si prečítate tento článok neznamená to že si poviete: ok, tak začnem od zajtra, začnite už dnes!1. Motivačné fotky
Veľa dievčat si povie, keď uvidí fotku iného dievčaťa, ktoré má pekné vyšportované telo, že by chcelo tiež také. Lenže chcieť a dokázať to sú dve veci. Nevzdávajte sa a začnite si do mobilu ukladať motivačné fotky, dajte si ich na tapetu a jednoducho všade kde ich môžete mať na očiach.
A hlavne, keď budete mať chuť dopriať si niečo, čo by vášmu telu ani váhe nedoprialo nič dobré, tak si otvorte práve jednu z týchto fotiek a uvidíte, ako vás to donúti odoprieť si takéto jedlo.2. Recepty
Priznám sa, že práve tento bod ma bavil najviac. Čítať recepty a zapisovať si ich napríklad do denníka alebo zošita je veľmi užitočné. Nemusíte rozmýšľať čo si navaríte, pretože hľadať niečo zdravé na jedenie je niekedy omnoho ťažšie ako keď ste hladný a rýchlo si spravíte napríklad vyprážaný syr. Veľmi som si obľúbila instagrami dievčat, ktoré pridávajú rôzne recepty, ktorými sa môžem inšpirovať. Jednoducho si otvorím zošit a vyberiem si aké jedlo si na ďalší deň spravím a podľa toho si aj nakúpim v obchode ak mi niečo do receptu chýba.3. Šport
Keď začínate cvičiť neznamená to, že musíte zvládnuť toľko koľko zvládne aj kamarátka, ktorá napríklad cvičí už dlhšie. Musíte sa postupne vypracovať, ale nesmiete to preháňať. Treba začať od najľahších cvikov a postupne si pridávať viac a viac. Behanie, bicyklovanie či na stacionárnom alebo normálnom bicykli, bežiaci pás, posilovňa, činky.. a mnoho iných. Nesmiete nikdy povedať, že dnes mám voľno, no cvičiť nejdem a pôjdete si radšej sadnúť a pozerať filmy. Ak budete mať takýto prístup nikdy nič nedosiahnete.

4. Fotky svojho tela
Odfotte svoje telo predtým ako ste začali cvičiť a každý mesiac alebo každé 2-3 týždne sledujte ako sa vaše telo mení. Keď máte dôkaz-fotku o zmene určite vás to veľmi poteší a dodá vám to silu ďalej pokračovať.

5. Rodina
Všetko čo som doteraz napísala je dôležité, no rodina je tá najdôležitejšia a hlavne to, aby vás aj oni podporovali. Mojej mame sa zo začiatku vôbec nepáčilo, že si "vymýšľam" že chcem žiť zdravo a variť pre seba zdravé veci, narozdiel od toho čo jedli rodičia. Jasné, ide to aj do peňazí pretože zdravé potraviny sú drahšie ako tie "nezdravé". Práve preto skúste vysvetliť rodičom, že jednoducho vy chcete žiť zdravo, chcete cvičiť a že chcete aby vás podporovali a nie vás obmedzovali v tom čo chcete.

6. Pitný režim
Pitný režim je veľmi dôležitý. Musíte piť počas celého dňa pravidelne, nie vtedy keď ste smädný. Samozrejme žiadne sladké nápoje, sirupy, limonády, bublinkové nápoje.. Radšej si doprajte čistú vodu, vodu s citrónom, zelený čaj či ovocné a zeleninové šťavy.

2 komentáre:

 1. Před půl rokem jsme začal hubnout, protože jsem to podle mě hodně potřebovala a do teď mám za sebou 9 kilo. Ze zdravé stravy se stala moje normální strava a vůbec mi nechybí ty přesmažené věci či bílé rohlíky....:)
  Hezký článek s inspirací! :) :3

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem :) u mna bola asi najvačšia inšpirácia ked som uvidela v práci na kuchyni ako pripravujú jedla.. Fuj nikdy by som nic nechcela jesť z reštaurácie

   Odstrániť